Blog

6

Endüstriyel ısı eşanjörleri, çeşitli endüstrilerde çeşitli amaçlar için kullanılabilir. Çoğu zaman, viskoz akışkanları ve malzemeleri ısıtmak için kullanılırlar ve daha büyük bir endüstriyel ısıtma sisteminin bir bileşeni olarak dahil edilirler.

Yeni bir ekipman parçası için piyasa analizi yapıyor veya tesisinizin ihtiyaçlarına daha iyi cevap verecek farklı türde bir endüstriyel ısı eşanjörü olup olmadığını merak ediyorsanız, dikkate alınması gereken birçok seçenek vardır. Endüstiriyel eşanjör imalatı hizmeti

Endüstriyel Eşanjör Seçenekleri

Burada BO-X Isı Eşanjörü firması olarak, ASME koduna göre inşa edilen farklı ısı eşanjörleri üretiyoruz. Ne tür bir ısı değiştiricisine ihtiyacınız olduğunu düşünmek, bu seçenekleri ve aralarındaki benzerlikleri ve farklılıkları gözden geçirmek, başlamak için iyi bir yerdir.

Vakumlu Isıtıcılar

Vakumlu ısıtıcılar esasen bir uçta açık ve diğerinde kapalı olan bir kabuğun içine monte edilmiş bir boru demetinden oluşan endüstriyel ısı eşanjörleridir. Sıcak yağ, buhar veya başka bir termal akışkanın bir ısı aktarım ortamı olarak kullanılmasıyla, eşanjörden geçerken malzeme depolanır ve depolama tankından çıkar.

Bu endüstriyel ısı eşanjörleri, tanktaki tüm malzemelerin ısıtılmasının tersine, sadece bunlardan pompalanan sıvıyı ısıtır. Depolama tankı içindeki flanş üzerine civatalamak için tasarlanmıştır.

Malzemeyi depolama tankından çıktıkça verimli bir şekilde ısıtmak istiyorsanız, vakumlu ısıtıcı en iyi ihtimalle size en uygun olanıdır.

Borulu Eşanjörler

Kabuk ve borulu ısı değiştiriciler, asfalt ve su bazlı sıvılar dahil olmak üzere çeşitli malzemelere ısı aktarmak için kullanılabilir. Malzemeyi, sıcak yağ veya buhar kullanarak ısıtırlar.

Boru değiştiricilere sahip, kabuk ve boru tipi endüstriyel ısı eşanjörleri, tek bir önemli farkla vakumlu ısıtıcılara benzer şekilde tasarlanmıştır. Ürünle birlikte depolama tankına yerleştirilmek yerine, kabuk ve borulu ısı değiştiricileri bunun yerine malzeme depolama tanklarına dışarıdan yerleştirilir.

Malzeme deponuzda yer almayacak bir ısı eşanjörüne ihtiyaç duyuyorsanız ve sadece içinden geçen malzemeyi ısıtabiliyorsanız, bir boru ve borulu ısı eşanjörünün gitmesi muhtemeldir.

Süngü Eşanjörleri

Vakumlu ısıtıcılar gibi, süngü ısıtıcıları da malzemenin depolama tankı içinde konumlandırılmak üzere tasarlanmış endüstriyel ısı değiştiricilerıdir. Bir depolama tankı içindeki sıvıya tamamen açık olan bobinler içeren tüp demetlerinden oluşurlar.

Bununla birlikte, emme ısıtıcıları ve kabuk ve borulu ısı değiştiricilerden farklı olarak, süngü ısıtıcıları, sadece bir malzemeyi aktif bir şekilde kendileri üzerinde tutmaktan ziyade, tüm bir tankı ısıtmaya muktedirdir.

Büyük miktarlarda malzemeyi verimli bir şekilde ısıtabilen bir endüstriyel ısı eşanjörü arıyorsanız, bir süngü ısıtıcı muhtemelen ihtiyacınız olan çözümdür.