Finli Borulu Eşanjör
20140704-115531
Ekonomizer Kondenser Evaporatör
9 Kasım 2016
49
Spiral Sarımlı Eşanjör
10 Kasım 2016
9v

9v

Hava, gaz ve sıvılar veya buhar arasında ısı transferi için kullanılar borulu ısı değiştiricilere Fin borulu eşanjör denir. Fin borulu eşanjör olarak adlandırılan kanatlı ısıtma yüzeyli ısı eşanjörü, gaz ve sıvılar arasında ısı geçişi olasılığını önemli ölçüde yer tasarrufu sağlar ve düz borularla göre daha fazla etkilidir. Fin borulu ısı eşanjörleri, temiz hava ve gazlardan ısıyı yüksek verimle sıvı veya buhar üzerinde transfer etmek için tasarlanmıştır ve bunun tersi de geçerlidir. Bu şekilde ortam, yakın bir yerde ısıtılabilir, soğutulabilir veya yoğunlaştırılabilir. Fin borulu eşanjörler farklı uygulamalar ve çeşitli tasarımlarda kullanılabilir. Bo-x, finisaj tasarımı için ekonomizer, hava ısıtıcı, gazlar, hava ısıtıcıları veya kondansatörler için çeşitli ısı eşanjörleri sunmaktadır.

Fin borulu eşanjör için uygulama örnekleri:

Fin borulu eşanjörler genellikle enerji santrallerinde verimlilik faktörünü arttırmak için bir egzoz gazı ısı eşanjörü olarak kullanılır. Santrallerdeki diğer uygulamalar, yanma havasının ön ısıtmasının yanı sıra egzoz buharının buhar veya ORC türbinlerinden yoğunlaşmasıdır.

Endüstriyel kurutucularda fin borulu eşanjörler, büyük miktarlarda sıcak su, buhar veya termal yağ ile havanın ısıtılması için kullanılacaktır.

Binaların iklimlendirilmesi gibi birçok endüstriyel üretim işleminde, fin borulu eşanjörler, sıvıların soğutulması veya yeniden soğutulması için bir hava soğutucusu olarak kullanılır.

Sıvı muamelesini içeren çok çeşitli uygulamalar için fin borulu eşanjörler gereklidir. Tek ve iki fazlı akışların yanı sıra geniş sıcaklık ve basınç aralıklarını desteklemelidirler.